Novatop

NOVATOP je ucelený a v mnoha ohledech jedinečný stavební systém.  Standardní stěnové panely SOLID s křížem lepeného dřeva doplňuje důmyslnými stropními a střešními prvky ELEMENT a OPEN, jejichž hlavní výhodou je nízká hmotnost, ale vysoká statická únosnost. Zároveň je lze už ve výrobě plnit tepelnou a zvukovou izolací i trasami pro rozvody.  Na vrcholu systémové pyramidy stojí panely ACOUSTIC určené k řešení prostorové akustiky. Do sortimentu patří také pětivrstvé desky STATIC, které vynikají mimořádnou statickou únosností, a třívrstvé biodeseky SWP, určené pro stavebnictví i stolařství.

Všechny produkty NOVATOP se vyrábí z vysušených smrkových lamel skládaných do vrstev, jednotlivé vrstvy jsou k sobě otočeny o 90˚. Počet vrstev může být různý a určuje konečnou tloušťku panelu. Dřevo je sušeno na vlhkost cca 8 %, to zajišťuje vysokou stabilitu komponentů a zabraňuje tvorbě trhlin. Lamely se mezi sebou lepí ve všech směrech, při výrobě jsou používána nejčastěji polyuretanová lepidla, která jsou podle evropských norem schválena pro zhotovení nosných dřevěných stavebních dílů pro interiér i exteriér.  Vzhledem k technologii sušení a lepení vykazují tvarovou stálost i při změnách vlhkosti.

Nosná konstrukce NOVATOP může být zároveň vnitřním povrchem!

Jednou z nejvýznamnějších vlastností NOVATOPu je možnost přiznat nosnou konstrukci a využívat atraktivní texturu přírodního dřeva v interiéru. Přináší do interiérů jedinečnou krásu a vůni přírodního dřeva. Další zajímavý prvek, který můžeme nabídnout je NOVATOP Acoustic. Tyto akustické panely je možné použít do koncertních sálů, do prostorů tělesné výchovy, kanceláří, kongresových síní, ale také jako moderní designový prvek do rodinných domů.

Pohledové dřevo nabízí zcela nové možnosti při utváření moderního designu. Přináší do interiérů jedinečnou krásu a vůni přírodního dřeva.

Interiér rodiného domu

použitý materiál Novatop, 2023

Každý projekt je originál!

Flexibilita systému umožňuje vytvářet projekty na míru a vyhovět individuálním požadavkům. NOVATOP umí reagovat na dílčí poptávku po stěně či střeše stejně dobře jako na komplexní řešení celé stavby. Jednotlivé produkty lze kombinovat s jinými konstrukcemi na bázi dřeva stejně dobře jako se zděnou stavbou, ocelí či sklem.

Stavba jako stavebnice

Všechny produkty se vyrábí na míru – v přesných formátech s vybraným opracováním spojů, s otvory pro okna a dveře a s dalšími individuálními úpravami jako příprava tras pro rozvody či doplnění izolací.

Rádi s Vámi probereme Váš projekt!